You are currently viewing Najlepsza firma we Wrocławiu do prania tapicerki meblowej

Najlepsza firma we Wrocławiu do prania tapicerki meblowej

Obicia mebli są ciekawym elementem wzbogacającym wystrój wnętrza. Odpowiedni dobór koloru i faktury materiału w połączeniu z interesującym projektem kanapy, narożnika bądź fotela może stać się akcentem dodającym aranżacji smaku. Choć obicia tkaninowe są bardzo atrakcyjne, to jednak w miarę użytkowania ulegają zabrudzeniu, co sprawia, że po pewnym czasie potrzebują gruntownego odświeżenia. Zlecenia prania tapicerki meblowej we Wrocławiu nie wiąże się jednak z żadnymi problemami, ponieważ można znaleźć profesjonalne firmy, które świadczą tego rodzaju usługi.

Dlaczego pranie tapicerki bywa potrzebne?

Korzystanie z mebli, w których jako materiał obiciowy zastosowano różne typy tkanin, ma wiele zalet w porównaniu z używaniem mebli pokrytych skórą czy ekoskórą. Są one na ogół milsze w dotyku, mogą mieć bogatą i zróżnicowaną fakturę, a także rozmaite wzory. O wiele bardziej rozbudowana jest też paleta kolorów. Materiał nie wyciąga się tak jak skóra naturalna ani nie pęka, co zdarza się w przypadku tworzyw. Mankamentem tkaninowej tapicerki jest jednak jej podatność na zabrudzenia. Pojawiają się ona zarówno przy normalnej eksploatacji, jak i w wyniku nagłych „wypadków” – rozlana napoju, upuszczenia jedzenia czy długopisu. Szczególnie narażone na tego rodzaju zdarzenia są meble, z których korzystają małe dzieci lub zwierzęta domowe.

Jak wygląda pranie tapicerki?

Czyszczenie tapicerki, które wymagałoby przewiezienia mebli do specjalistycznego zakładu, byłoby nie tylko drogie, ale także bardzo kłopotliwe. Na szczęście wiele firm, tak jak działająca na terenie Wrocławia Clean&Repair proponuje usługę prania tapicerki w domu lub mieszkaniu klienta. Cała procedura jest przeprowadzana przy użyciu profesjonalnego urządzenia, które nanosi na tkaninę niewielką ilość dopasowanego do typu zabrudzeń i rodzaju materiału środka czyszczącego razem z małą ilością wody, co powoduje powstanie aktywnej piany. Wnikając w strukturę materiału, powoduje ona odrywanie się zabrudzeń. Za sprawą używanej dyszy woda wraz z zanieczyszczeniami jest odsysana.