You are currently viewing Które miejsca w domu najczęściej pomijamy przy sprzątaniu?

Które miejsca w domu najczęściej pomijamy przy sprzątaniu?

Idealnie wysprzątane mieszkanie lub dom, to marzenie wszystkich właścicieli nieruchomości. Porządki mają w sobie coś oczyszczającego i to nie tylko dosłownie – czyste pomieszczenia nie tylko ładnie wyglądają, ale również pozytywnie wpływają na samopoczucie użytkowników. Wbrew obiegowej opinii, sprzątanie pomieszczeń nie jest wcale łatwym zadaniem. Podczas rutynowego porządkowania łatwo ominąć miejsca, które są prawdziwymi siedliskami brudu.

Działania standardowe

W wielu polskich domach sobotnie przedpołudnia przeznaczane są na pranie i sprzątanie. O ile do odświeżania ubrań zaangażowana jest pralka, o tyle do porządkowania pomieszczeń angażowani są wszyscy mieszkańcy. W ruch wprowadzane są szczotki, ścierki, środki czyszczące oraz odkurzacz. Standardowo szorowane są łazienka i kuchnia. Przy pomocy ściereczek odkurzane są półki i myte podłogi. Odkurzaczem usuwa się zanieczyszczenia z dywanów, z zakamarków pod meblami oraz z przestrzeni za kaloryferami. Co jakiś czas trzeba pamiętać o konieczności odświeżenia okien. Wszystkie te czynności można wykonać samemu, ale w przypadku posiadania dużych powierzchni lub po przeprowadzeniu remontu, warto zainwestować w profesjonalną firmę sprzątającą. Jej pracownicy nie tylko posiadają specjalistyczny sprzęt i wysokiej klasy środki myjące. Przede wszystkim pamiętają o miejscach, które najczęściej pomija się podczas rutynowego sprzątania.

Brud w zakamarkach

Idealnym magazynem kurzu i brudu są żaluzje, rolety, firany i zasłony. Kurz z podłogi lub z ulicy unosi się wraz z ciepłym powietrzem i osiada na lamelkach oraz firanach i zasłonach. Dlatego trzeba je regularnie odświeżać. Należy również pamiętać o koszu na śmieci – do jego umycia warto użyć środków bakteriobójczych. Kurz i brud chętnie osiada także na kaloryferach, drzwiach oraz lampach. Te ostatnie nieczyszczone dają mniej światła, więc warto przecierać klosze i żarówki. Brud osadza się także w zmywarce, a wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni. Dlatego warto zadbać o jej czystość.