You are currently viewing Jak uporządkować mieszkanie po remoncie?

Jak uporządkować mieszkanie po remoncie?

W remoncie najtrudniejsze są dwie rzeczy – początek i koniec remontu. Początek jest trudny ze względu na brak 100% pewności, że wszystko pójdzie tak sprawnie, jak zakładano, że nowe okoliczności, które mogą się pojawić, nie sprawią, że przekroczony zostanie budżet inwestycji. Chcąc zminimalizować ryzyko niepowodzenia, wystarczy zdecydować się na usługi sprawdzonej firmy wykończeniowej. Ale nie zmienia to faktu, że i tak prędzej czy później doczekamy się tej chwili. Chwili konieczności uporządkowania mieszkania po remoncie. Dziś podpowiemy wam, jak przeżyć sprzątanie po remoncie, by nie zwariować i móc cieszyć się w pełni odświeżonym, wymarzonym mieszkaniem?

Sprzątanie po remoncie – zakres prac

W przypadku remontów mieszkań istnieje jeden skuteczny sposób na to, by nie rezygnować ze swojego trybu życia, potrzeby wypoczynku po całym dniu pracy, czy łączenia zajmowania się dziećmi z koniecznością uporządkowania mieszkania po remoncie. Wiele badań psychologicznych, nad zachowaniem człowieka udowadnia, że efektywnie i rzetelnie większość z nas jest w stanie przeprowadzić jeden rodzaj czynności. W przypadku gdy do wykonania jest kilka spraw z różnych obszarów życia: praca, szkoła, dzieci, do tego sprzątanie po remoncie są dwa pewne scenariusze. Albo człowiek nie wykona w danym okresie skumulowania rzeczy do zrobienia żadnej rzeczy dobrze, albo wykona jedną perfekcyjnie, pozostałe mniej lub bardziej starannie, ale na pewno z mniejszą starannością i dokładnością, gdyby działał pod mniejszą presją czasu, czy ilości rzeczy „do ogarnięcia”. W przypadku sprzątania po remontach właśnie cały szkopuł polega na tym, aby bałagan ten nie „ogarnąć” a posprzątać – raz a dobrze, na zawsze.

Istota sprzątania po remoncie

O ile sprzątnięcie materiałów budowlanych, usunięcie gruzu, odpadów z materiałów użytych podczas remontu leży zazwyczaj w gestii ekipy remontowej, o tyle sprzątanie gruntowne po remontach, łącznie z myciem okien, założeniem przysłowiowych firanek, to już obowiązek właściciela mieszkania. Aby uniknąć wyżej wspomnianego już sprzątania mieszkania w stylu „jakoś to ogarnę” bądź też w drugim równie popularnym stylu sprzątania „po japońsku”, czyli „jako tako będzie posprzątane”, dobrze jest pomyśleć o zamówieniu usługi sprzątania przez naszą firmę. O nie tylko wygoda, oszczędność czasu, ale również oszczędność pieniędzy. Zlecając nam usługę sprzątania po remoncie, masz pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane najlepszymi jakościowo środkami chemicznymi, przy użyciu nowoczesnych urządzeń sprzątających, celem zapewnienia najwyższej skuteczności.

Bez względu na zakres przeprowadzanych w trakcie remontu prac remontowych, czy to szlifowanie, tynkowanie, wyburzanie ścian, czy malowanie, nie tylko tworzą się ogromne ilości kurzu, ale także zabrudzenia miejscowe, których usuwanie jest żmudne, czasochłonne. Nawet używając kurtyn z folii, plandek malarskich, brud i kurz wygrywa i przedostaje się do niemal w każdy kąt mieszkania. Działania w pojedynkę to niemalże walka z wiatrakami, dlatego, że niejednokrotnie zakurzone miejsca, przedmioty trzeba sprzątać kilkukrotnie. Nie znając dodatkowo właściwych technik sprzątania, wydłuża się cały czas sprzątania, co zdajemy sobie sprawę, irytuje i zniechęca właścicieli remontowanych mieszkań, do jakichkolwiek działań. Wykorzystując przemysłowe odkurzacze, nasza firma w mig może uporać się z każdym rodzajem brudu. W ramach sprzątania po remoncie możemy wykonać dla naszych klientów takie prace, jak np. sprzątanie podłóg, mycie okien, parapetów, czyszczenie gniazdek i kontaktów wszystko sprawnie i szybko, oszczędzając nerwy i czas właścicieli remontowanych mieszkań.