You are currently viewing Jak czystość w biurze wpływa na wizerunek firmy?
Group Of Janitors In Uniform Cleaning The Office With Cleaning Equipments

Jak czystość w biurze wpływa na wizerunek firmy?

Biuro przeważnie jest główną siedzibą firmy. Musi być zadbane. Porządek to podstawa! Biuro musi być zawsze posprzątane. Nigdy przecież nie wiemy, kto się w nim pojawi. Mamy oczywiście na myśli klientów. Wyobraźmy sobie, że w naszym biurze są stosy dokumentów porozrzucanych po biurze, kilka szklanek po napojach i talerzyki poustawiane na biurkach, jeszcze z poprzedniego dnia. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, bo nigdy nie wiemy, kto nagle pojawi się w firmie. Nieporządek źle wpływa na wizerunek firmy. Bądźmy przygotowani na każdą sytuację.

Biuro świadczy o firmie i jej właścicielu. Klient od wejścia wodzi oczyma po biurze. Przygląda się nie tylko szefowi i pracownikom, ale wodzi oczyma po biurze. Czasami robi to odruchowo. Jeśli znajdzie coś negatywnego, na czym zatrzyma wzrok, wizerunek firmy zostanie nadszarpnięty. Nie pomoże żadne tłumaczenie. Zresztą może nie być na to czasu. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. I nie chodzi tu jedynie o ogólny ład i porządek w pomieszczeniu biurowym. Wszystko tak naprawdę powinno lśnić. Okna i wykładzin muszą być czyste. Nie ma mowy nawet o odrobinie kurzu na biurkach, szafkach i sprzęcie.

Sprzątanie biura.

Sprzątanie biura jest prostym zajęciem, ale czasochłonnym. W wycieraniu zakurzonych mebli nie ma nic skomplikowanego, ale już odkurzanie sprzętów i kabli, wymaga poświęcenia więcej czasu i pracy. Do tego dochodzi czyszczenie wykładzin. Jeśli mamy zaplamione wykładziny czy też dywany, potrzebujemy odpowiednich środków czystości oraz sprzętu. Przy ich użyciu wysiłek będzie opłacalny. Na rynku jest wiele preparatów chemii gospodarczej, które przyspieszą sprzątanie biura. Nie zapominajmy też o łazience, która w firmie musi lśnić. Przydatny jest preparat do czyszczenia armatury i glazury oraz odświeżacz powietrza.

Firma do wynajęcia.

Firmy coraz częściej wynajmują firmę do sprzątania biura. Jest to zdecydowanie tańsza opcja niż zatrudnianie pracowników do utrzymania porządku – sprzątaczy. Kompleksowe sprzątanie biur i gabinetów możemy zlecić firmie, która się specjalizuje w tego typu pracach: Clean&Repair. Klejące się biurka, zakurzone monitory i szare od zabrudzeń okna nie będą już problemem. Warto przecież zadbać o to, by biuro, w którym pracujemy, było regularnie sprzątane i konserwowane zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami.

Czyste okna w biurze.

Bez względu na to, jakim biurem dysponujemy, musimy regularnie myć okna. Można powiedzieć, że powinniśmy częściej to robić niż w domu. Zmienne warunki atmosferyczne, spaliny samochodowe oraz pyły skutecznie utrudniają utrzymanie efektu lśniąco czystych szyb. Mycie okien to nie tylko kwestia estetyki, ale również dobrego samopoczucia. Promienie słońca swobodnie wpadające do pomieszczenia, zapewniają dobry nastrój, dodają energii i ocieplają wnętrze. Wspominaliśmy, że czyste okna i lśniące szyby, świadczą o firmie. Jeśli nie mamy zatrudnionej kadry sprzątającej, zlećmy to zadanie firmie zewnętrznej.